Kolejne miejsca z wyrzuconymi śmieciami

Kolejne nielegalne miejsce składowania odpadów zostało ujawnione przy drodze Czernin-Bogucino, tuż przy granicy naszej Gminy. Tym razem były to duże ilości potłuczonego szkła, kanapy i inne śmieci. Już po dwóch dniach udało się ustalić winowajcę, mieszkańca wsi Czernin, który przyznał się do wyrzucenia kilka dni wcześniej odpadów. Niezwłocznie sprzątnął miejsce, a odpady przekazał na wysypisko. Został ukarany mandatem karnym.

Po kliku dniach w tej same okolicy ujawniono kolejne miejsce, gdzie wyrzucone zostały śmieci. I tym razem udało się ustalić ich ostatniego właściciela, którym okazał się także inny mieszkaniec Czernina. Nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób jego odpady, w tym reklama gospodarstwa agroturystycznego, trafiły na pole. Zobowiązał się je niezwłocznie pozbierać.

Penetrując okolicę  ujawniono trzecie miejsce  wysypania odpadów – zdemontowane plastikowe białe panele. Czynności w tej sprawie jeszcze trwają. Na razie ustalono, że przywiezione zostały najprawdopodobniej przez mieszkańca Bogucina, samochodem terenowym. Jeśli ktoś był świadkiem lub może pomóc w sprawie – prosimy o kontakt w sprawie pod numer telefonu 664458870 (7.00-22.00).