Uszkodził chodnik ciężarówką

Piotrowice_chodnikNiedawno otrzymaliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu chodnika w m. Piotrowice. Według świadków, kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą, nie zważając na masę przewożonego ładunku, zjechał jedną stroną pojazdu kołami na chodnik i tak jechał nim przez długi odcinek. W efekcie uszkodził go na długości kilkunastu metrów. Chodnik,  oddany niedawno do użytku wraz z nową drogą , zapadł się.

Szybko ustaliliśmy zleceniodawcę transportu nawozu do rolnika, następnie zaś właściciela pojazdu. Czynności zmierzały do ustalenia winnego kierującego i w efekcie naprawy szkody przez Gminę z polisy sprawcy. Sprawa zakończyłaby się „szybko i bezboleśnie”, gdyby nie tłumaczenie kierowcy, który oświadczył, że w tym czasie był w Krakowie.

W ramach czynności wyjaśniających udało się wykazać i udowodnić kierowcy winę, który w końcu przyznał się do uszkodzenia.

Chodnik zostanie naprawiony na koszt właściciela firmy, do której należało auto. Wobec kierującego, za jazdę wzdłuż chodnika, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu.