Bezpiecznie w Gminie Dygowo

DSCN3868Po raz kolejny skorzystaliśmy z zaproszenia i przeprowadziliśmy pogadanki z najmłodszymi uczniami w szkole podstawowej w Dygowie. Tym razem spotkaliśmy się kolejno z przedszkolakami, zerówkami oraz klasami 1-3.

Poprzez zabawę, quizy i multimedialne prezentacje poruszyliśmy problematykę bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły, włączając najmłodszych do aktywnej dyskusji. Dzieci wykazywały przy tym dużą znajomość zasad ruchu oraz problematyki bezpiecznego poruszania się. Szczególny nacisk położyliśmy na praktyczne zademonstrowanie i uświadomienie, jak ważne są dla pieszego i rowerzysty elementy odblaskowe.

Łącznie w pogadankach wzięło udział ponad sto dzieci. Na koniec wszystkie otrzymały odblaski oraz kamizelki odblaskowe z tytułowym hasłem na plecach – „Bezpiecznie w gminie Dygowo”. Kamizelki przekazano także dla wychowawców i grup, tak aby można było bezpieczniej realizować spacery z dziećmi.

Przypominamy: Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć elementy odblaskowe umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

DSCN3871